Jak míchat liquidy + kalkulačka

Míchání e-liquidů doma má dva hlavní důvody:

  1. Cena – mícháním se můžete dostat až na desetinu běžné ceny liquidu.
  2. Chuť – při míchání si sami zvolíte, jak chcete mít výsledný liquid výrazný, nebo můžete míchat různě příchutě. Třeba káva s karamelem? Vanilkou? Jahoda s řízkem? Vše je možné.

Jak začít?

Projděte si eshop svého oblíbeného prodejce a hledejte kategorie „Báze“ a „Příchutě“.

Jakou bázi?

Pokud chcete míchat pro klasické šlukování (MTL), doporučuji poměr VG a PG 50/50. Je to v podstatě univerzální poměr vhodný pro 99% atomizérů. A samozřejmě nezapomeňte vybrat bázi vhodně silnou, co se týče nikotinu (stejnou jaké používáte e-liquidy).

Pokud chcete míchat pro cloudchasing, je vhodné zakoupit bázi s vyšší hustotou. Sledujte vyšší poměr VG, také jsou označovány jako Dripper.

Kromě nikotinové báze si můžete koupit i bázi bez nikotinu a ředěním postupně snižovat množství nikotinu. Pro většinu zařízení pro potahování do plic doporučuji bázi s poměrem 70/30 (VG/PG), pro atomizéry od Smoktechu (řady TFV8 a TFV12) doporučuji 80/20.

Jakou příchuť?

To už je na Vás. Existuje několik stovek výrobců a tisíce druhů příchutí. Vyberte si ideálně takové, které už znáte a nebo Vám chutnají v běžném životě (ovoce, chessecake…atd.). Ale nebojte se experimentovat.

Kolik příchutě přidat?

Dříve bylo základní poučkou 1ml=1 kapka příchutě. Dnes jsou ale různá kapátka a koncentrace příchutí a tak je vždy uvedeno u příchutě, kolik jí do báze přidat (většinou v %). Můžete samozřejmě kombinovat příchutě různých značek a chutí, zkrátka jako v kuchyni, když hledáte tu dokonalou chuť.

Jednoduchý příklad – 10% doporučená koncentrace a tak dáme 9ml báze a 1ml příchutě. Ale většinou stačí i méně dle mých zkušeností.

Můžu vapovat ihned?

Ano můžete, ovšem u příchutí typu tabáky, různé buchtičky apod. je vhodné nechat namíchaný liquid odležet alespoň týden. Díky tomu se lépe spojí chutě. Ovocným příchutím většinou uležení moc nepomůže a chuť se nezmění, ale můžete experimentovat.

Mám se míchání bát?

Bojíte se míchání vody se sirupem? Slazení čaje? Ne, tak směle do míchání liquidů.

Kalkulačka

Míchání bází

Míchání příchutí