Jak se starat o elektronickou cigaretu

Baterie

Baterie pro vaping jsou typu Li-Ion, Li-Mn a Li-Pol, tzn. nemusíte se bát paměťového efektu nebo podobných věcí. I tak je vhodné je udržovat nabité a nenechávat je delší dobu vybité, protože se časem sami vybíjejí a mohlo by dojít k jejímu poškození. Baterie udržujte v čistotě. Baterie vždy přepravujte v ochranném obalu, aby nedošlo k jejich poškození při přepravě. Stejně tak je neumisťujte do kapes s klíči apod.

Vypálení spirálky

Pokud máte DIY atomizér, lze spirálku jednoduše vypálit: Vyjmete z ní vatu a budete žhavit cca 5s a na spirálku jemně foukat. Uvidíte, jak ze spirálky ohoří napáleniny. Po vypálení je vhodné spirálku opláchnout. Po usušení můžete vsunout novou vatu a spokojeně vapovat. Vypálení je možné opakovat, ale ne donekonečna. Taktéž lze vypalovat tovární hlavy, které používají knoty nebo keramiku. V případě vaty to není možné, shořela by.​

Atomizér

Samotný atomizér bez žhavící hlavy můžete vypláchnout vodou a tím odstranit zbytky e-liquidu. Pokud chcete odstranit předchozí liquid z hlavy, buď ho můžete překouřit jinou příchutí a nebo hlavu naložit na noc do vody, následně vyfoukat a nechat vyschnout. Pokud e-liquid již chutná nepříjemně, hlava je zanesená a je nutné ji vyměnit. Tělo atomizéru je možný také vymýt jarem apod. pokud byl použit velmi výrazný e-liquid.

Kontakty

Kontakty na baterii/gripu a atomizéru udržujte vždy v čistotě. Šroubováním se časem zanesou nečistotami, stačí je papírovým kapesníkem otřít. Při silném zanesení je možné použít s opatrností různé přípravky na čištění kontaktů. Postupujte s nimi velice opatrně.

Hygiena

Vzhledem k tomu, že e-cigaretu nosíme po kapsách apod., je vhodné udržovat si celkově v čistotě a to hlavně náustek, na kterém se mohou usazovat sliny a kousky kůže z rtů. Nezní to moc hezky, ale je to realita. Stačí náustek jednou denně opláchnout vodou a otřít kapesníkem.

Liquidy

Pokud si mícháte vlastní liquidy, vždy dbejte zvýšené opratrnosti při manipulaci s nikotinem. Liquidy neskladujte na světle a slunci. Při koupi hotových liquidů vždy před otevřením zkontrolujte datum expirace. Při nakládání s e-liquidy dbejte na zásady běžné hygieny.